KÖK HÜCRE BAĞIŞI NASIL YAPILIR?

00:44 umit sezer 0 Comments


Kök hücre bağışı nasıl yapılır?
Kök hücre bağışı nasıl yapılır?Donör olmak isteyen kişi, Kızılay Kan Merkezi'ne gidip bu talebini bildirdiğinde gerekli testler yapıldıktan sonra işlem ücretsiz olarak gerçekleştirilir.
Posted by Sadece 2 dakika, Sadece 20 ml on 30 Kasım 2015 Pazartesi

Donör olmak isteyen kişi, Kızılay Kan Merkezi'ne gidip bu talebini bildirdiğinde gerekli testler yapıldıktan sonra işlem ücretsiz olarak gerçekleştirilir.


Kök hücre nakli nasıl gerçekleştiriliyor?

Kök hücre nakli nasıl gerçekleştiriliyor?
Kök hücre nakli nasıl gerçekleştiriliyor?Bozulan bir organın onarılması amacıyla gerçekleştirilen kök hücre naklinin herhangi bir yan etkisi olmaz. Ancak kemik iliği naklinde yapılan kök hücre naklinde durum değişir. Bu işlemde yüksek doz kemoterapi alınması önemli sorunlara yol açabilir. Kemik iliğinin reddi söz konusu olabilir. Vericinin alıcıda reaksiyona yol açması da ortaya çıkabilecek yan etkilerden biridir. #sadece2dakika #sadece20ml
Posted by Sadece 2 dakika, Sadece 20 ml on 2 Aralık 2015 Çarşamba
Donör Ol, Bir Hastaya Umut Ol! ( NTV Haberi)

Donör Ol, Bir Hastaya Umut Ol! ( NTV Haberi)
Mahir gibi ilik bekleyen birçok insan olduğunun da idrakiyle bir kampanya başlattılar: Sadece 2 dk, Sadece 20 ml. Kampanyayla bu mücadelenin yalnızca Mahir’in mücadelesi olmadığı, devasa bir toplumsal sorun olduğunu vurgulamayı amaçlıyorlar. Çağrıları hepimize: “Kızılay Kan Merkezleri’ne gidip donör olarak umudu çoğaltabiliriz.”Kampanya temelde, donör olacak kişilerin yalnızca 2 dakikalarını ayırarak 20 ml kan vermelerinin, zorlu bir mücadelenin içinde kendilerini bekleyen bir hasta için taşıdığı hayati önemden yola çıkıyor. Donör olmak için Kızılay Kan Merkezleri’ne giden yüzlerce kişi, bu sırada çekilen fotoğraflarını günlerdir #sadece20ml etiketiyle paylaşıyor. Mahir’in arkadaşları, bu yazıyı okuyan herkesi donör olup bu kampanyaya katılmaya, belki de kendilerini bekleyen bir hastaya umut olmaya çağırıyor.
Posted by Sadece 2 dakika, Sadece 20 ml on 4 Aralık 2015 CumaDonör Ol, Bir Hastaya Umut Ol! ( CNN TÜRK HABERİ )

Donör Ol, Bir Hastaya Umut Ol!
Donör Ol, Bir Hastaya Umut Ol! ( CNN TÜRK HABERİ )Mahir Abim aracılığı ile içine girdiğimiz bu sağlık sorununda çok vahim bir tabloyla karşılaşmış bulunmaktayız. Abim gibi Kemik İliği Nakli yani ‘‘Hayatı Bekleyen’’ Dünya’da on binlerce insan var! Bizler sadece bir tüp kan verip, kemik iliği bankasına kayıt olarak, bir hastaya umut olabiliriz…Abim gibi yaşama devam etmek için uygun kemik iliği bağışçısı bekleyen insanlara, Kemik İliği Donörü olarak, hep birlikte bir umut olalım!
Posted by Sadece 2 dakika, Sadece 20 ml on 2 Aralık 2015 Çarşamba