BENDE DİĞER ÇOCUKLAR GİBİ DIŞARDA OYNAMAK İSTİYORUM

04:55 umit sezer 0 Comments
Adım Halime Gezer. 9 yaşındayım. Çocukluğumdan beri üşütüp hasta oluyordum ve sürekli antibiyotik kullanıyordum. Mart ayında vücudumda kırmızı benekler çıkınca doktora gittim ve tahlil yapıldı.

SONUÇ - 28 Mart 2017 de değerlerim düşük çıktı ve Akut Miyeloid Losemi (AML) teşhisi konuldu. 30 Mart 2017 de Ankara’daki Gazi Üniversitesi Hastanesine tedavi için sevk edildim. 6 ay kemoterapi tedavisi aldım ve değerlerim normale döndü. Çok mutlu idim ve iliğe gerek kalmayabilir denilmişti.

Kıbrısa geri döndükten sonra haftada 1 Lefkoşaya kontrole gidiyordum ve son kontrollerde, tahlillerde değerler düşük çıktı ve hastalığımın tekrarladığını öğrendim.

Kasım başı tekrardan Ankara’ya gittik. Doktor hastalığımın nüksettiğini onayladı ve SİL BAŞTAN başa döndüğümüzü söyledi. İlik nakli olmamın şart olduğunu ve kurtulmam için Kıbrısta 2 ay kemoterapi almam gerektiğini söyledi.

Tek çocuk olduğum için uygun ilik halen bulunamadı.

Şu an Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisinde yine 2 aylık kemoterapi tedavisi alacağım. Aldığım kemoterapi çok ağır çünkü AML erişkin kemoterapisi ve diğer çocukların aldığı kemoterapiden daha ağır. 2 kur kemoterapi almam gerekiyor. Bir kuru aldım ama ikinci kuru alamıyorum çünkü değerlerim uygun değil. Değerlerim uyguna dönene kadar ikinci kemoterapiyi vermiyorlar. Bu da tedaviyi geciktiriyor. Yani ilik nakli şart.

Çok sıkılıyorum. Tam 6 ay tedaviden sonra herşey normale dönmüşken hastalık tekrarladı, herşey başa döndü. Bazen kendimi camdan atmak istiyorum diye düşünüyorum.

Uygun ilik acilen bulunması gerekiyor.

Lütfen benim içinde dualarınızda yer verin. Allah'ın izniyle bu hastalığı yeneceğim.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ HALİME kampanyası devam ediyor.
Halime’ye hâlâ uygun ilik aranıyor. Eğer en kısa zamanda ilik bulunmaz ise Halime’nin durumu daha da kritikleşecek.

KIBRIS, TÜRKİYE, Lütfen Kan Bağışında Bulunun.

İrtibat Tel no

0533 842 11 53
 
Küçük kızımız Halime için dualarınızı eksik etmeyin ve lütfen paylaşalım arkadaşlar.

© Bir Ses Bir Nefes Australia 2017